Кратко описание / документация:
Предметът на поръчката е „Инженеринг – проектиране, изграждане и авторски надзор на система за пожароизвестяване, аварийно и евакуационно осветление в студентски общежития на Технически университет – София“ по обособени позиции:
Обособена позиция 1: „Проектиране, изграждане и авторски надзор на система за пожароизвестяване, аварийно и евакуационнo осветление в студентски общежития №№ 12, 13 и 14 на Технически университет – София“.
Обособена позиция 2: „Проектиране, изграждане и авторски надзор на система за пожароизвестяване, аварийно и евакуационнo осветление в студентско общежитие № 16 на Технически университет – София“.
Обособена позиция 3: „Проектиране, изграждане и авторски надзор на система за пожароизвестяване, аварийно и евакуационнo осветление в студентско общежитие № 33, вход А на Технически университет – София“.
Обособена позиция 4: „Проектиране, изграждане и авторски надзор на система за пожароизвестяване, аварийно и евакуационнo осветление в студентско общежитие № 54 на Технически университет – София“.
Обособена позиция 5: „Проектиране, изграждане и авторски надзор на система за пожароизвестяване, аварийно и евакуационнo осветление в студентско общежитие № 59 на Технически университет – София“.
Съгласно Приложение № 1 към чл. 3, ал. 1 от Наредба № Iз-1971 от 29.10.2009 г. за строително-технически правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар трябва да бъдат изградени пожароизвестителни системи с автоматично и ръчно задействане във всички помещения на студентски общежития №№ 12, 13, 14, 16, 33, вход А, 54 и 59 на Технически университет – София, с изключение на санитарните възли. Изпълнителят трябва да изпълни настоящата поръчка при спазване на действащата нормативна уредба.
Работата на пожароизвестителните системи трябва да е с нива на достъп, защитени с парола. Пожароизвестителните централи (ПИЦ) трябва да са инсталирани в помещения в съответните блокове, така че да са удобни за обслужване. Захранването на пожароизвестителните централи да се извърши от табла собствени нужди 220V на отделни непрекъсваеми токови кръгове.
Работният температурен интервал за съставните части на ПИС, предназначени за вътрешен монтаж трябва да бъде от +5ºC до +40ºC.
Полагането на кабелите към всички устройствата да се изпълни скрито по новопроектирани кабелни трасета, като се инсталират новопроектирани кабелни канали и др.
Всички кабели да бъдат обозначени с идентификационни номера, съгласно изискванията на проектната документация. Всички свързани жила да бъдат с маркировка, включваща наименованието на точката за свързване, потенциала и името на кабела.
Всички несвързани жила, ако има такива, да бъдат с маркировка, включваща името на кабела и надпис „резерв“.
Обхватът на работното проектиране да включва най-малко следните проектни части:
• Част: Пожароизвестяване;
• Част: Аварийно и евакуационно осветление
• Част: План за безопасност и здраве;
• Част: Проектно-сметна документация;
Минимален задължителен обем на работното проектиране:
• Обяснителни записки;
• Описания на помещенията и оборудването;
• Адресиране на пожароизвестителните системи;
• План на инсталациите;
• Количествени сметки за изграждане и технически изисквания към оборудването;
• Чертежи.
Техническото изпълнение на строителството трябва да бъде изпълнено в съответствие с изискванията на българската нормативна уредба и с одобрената проектна документация.
За точното спазване на проекта при изпълнението на СМР, Изпълнителят посредством правоспособните проектанти, автори на проектната документация по части, ще осъществява авторски надзор съобразно изискванията на ЗУТ и договора за изпълнение.